در حال بارگزاری
۱۳th Finex 2021 Poster.cdr

سیزدهمین نمایشگاه بورس بانک و بیمه

درباره نمایشگاه بورس، بانک و بیمه (Finex)

نمايشگاه بورس، بانک و بیمه به عنوان بزرگترين رويداد ايران در زمينه بورس، بانک و بيمه كه سالانه با حضور جمع كثيري از شركتهاي توانمند داخلي و خارجي در زمينه بورس، بانک و بيمه برپا مي‌گردد، فرصت بسيار مغتنمي است تا شركتهاي فعال، دستاوردها و خدمات خود را در معرض بازديد دست‌اندركاران و متخصصان اين عرصه قرار دهند و با در نظر گرفتن روند تقاضاي بازارها و سمت و سوي رشد اين عرصه، فعاليتها و نوآوري هاي آتي خود را معرفي نمايند.

همانگونه که مستحضرید با گذشت بیش از یک دهه از برگزاری نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه، این رویداد به عنوان مهمترین و معتبرترین رویداد مالی کشور در سطح منطقه شناخته شده و با مشارکت گسترده فعالان، کارشناسان و متخصصان بازار مالی مواجه شده است. از این رو، برآنیم تا آغاز دهه دوم این نمایشگاه نیز همزمان با گسترش بازدیدکنندگان و حضور کشورهای مختلف، با شکوه تر از گذشته برگزار شود. افزایش ارتباط و آگاهی مردم از بازار مالی و خدمات آن، بالا بردن سواد مالی، ارائه توانمندیهای داخلی در هر سه حوزه بورس، بانک و بیمه از طریق آموزش و فرهنگسازی، برپایی غرفه ویژه کودک و نوجوان، برگزاری کارگاههای آموزشی، همچنین فرآهم آوردن زمینه مناسب جهت تعاملات بین الملل با توجه به پیشرفت اخیر بین المللی در حوزه مالی و استقبال سرمایه گذاران خارجی به همراه فضای مذاکرات B2B، برگزاری رویداد استار تاپ حوزه مالی و …. از اهم برنامه های پیش بینی شده در این دوره از نمایشگاه می باشد.

لذا به اطلاع كـليه علاقمندان و فعالان در اين حـوزه مهم و كليدي مي رساند سیزدهمین دوره اين نمايشگاه بين المللي از 28 الی 31 اردیبهشت ماه 1400 در محل دائمي نمايشگاه‌های بين المللي تهران برگزار خواهد شد.
در اين راستا ستاد برگزاري قصد دارد با رويكردي متفاوت خدمات ويژه اي را جهت هرچه بهتر معرفي كردن شركت كنندگان در اين نمايشگاه ارائه نمايد.
با اين اميد كه برگزاري اين رويداد بزرگ بـا مشاركت كليه دست انـدركـاران، گـامي رو به جلو در راسـتای اعتلاء و انعكاس هر چه بيشتر توانمنديهاي شرکت هاي حاضر در داخل و حوزه بين الملل باشند.

اولین لیگ ملی کسب و کار دانش آموزی دانشگاه تهران

دکتر فرشته امین مدیر باشگاه دانش آموزی دانشگاه تهران گفت: باشگاه دانش آموزی دانشگاه تهران در نظر دارد در راستای افزایش نشاط و انگیزه در یک فضای رقابتی جذاب و تقویت و رشد توانمندی‌های شناختی وشایستگی های رفتاری و مهارت‌های فردی و اجتماعی و همچنین آماده سازی آنها برای ورود به بازار کسب و کار، اولین لیگ کسب و کار دانش آموزی را با مشارکت برخی از نهادها و سازمان‌ها برگزار نماید. به گزارش ایسنا،بنابراعلام دانشگاه تهران، این رقابت در دو مرحله برای دانش آموزان مقطع اول و دوم متوسطه برگزار می گردد و همزمان با برگزاری مسابقه و بازی و ایجاد یک محیط فرح بخش در شرایط کرونا،آموزش و یادگیری و تقویت توانمندی های آنها نیز مدنظر قرار می‌گیرد. از مزایای حضور در این لیگ می توان به موارد زیر اشاره کرد: - آشنایی دانش آموزان با افراد موفق در مشاغل و حوزه های محتلف کسب و کار - بکارگیری ابزارها و تکنولوژی های نوین آموزشی همچون بازی سازی در راستای ایجاد فضای جذاب و اثر بخش برای یادگیری بهتر - ارایه مشاوره و برنامه توسعه فردی به دانش آموزان فاز ۱ مرحله اول این لیگ در فروردین ماه سال ۱۴۰۰ در راستای توانمندی های دانش آموزان در قالب یک بازی آنلاین برگزار می گردد. علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این رویداد به سایت باشگاه به ادرس tcs.ut.ac.ir مراجعه نمایید یا با شماره تلفن ۶۶۹۶۸۰۹۴ تماس بگیرند.

۱۳۹۹۱۱۲۵۱۱۱۸۰۴۷۴۴۲۲۲۳۴۵۹۴

شمارش معکوس افزایش دستمزد ۱۴۰۰

علی رغم اینکه وزیرکار در هفته های قبلی و دولتی خبر از تعیین دستمزد ۱۴۰۰ در روزهای پایانی سال داده بودند, شمارش معکوس افزایش دستمزد ۱۴۰۰ برای کارگران آغاز شده است و پیش بینی می شود که امروز شنبه دستمزد تعیین شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، تعاون و کار در هفته ای که گذشت با مسائل مختلفی روبرو بود. یکی از مسائل مهم بحث دستمزد کارگران بود. حدود یک هفته تا پایان سال باقی مانده است و بحث دستمزد مهمترین مسئله برای کارگران است.

دویست و نود و ششمین نشست شورای عالی کار و دومین نشست تعیین حقوق و دستمزد1400 پس از سه ساعت مذاکره به پایان رسید.

 این جلسه با حضور نمایندگان دولت,کارفرمایان و کارگران برگزار شد و در نهایت به نتیجه نهایی نرسید و تعیین دستمزد به نشست هفته آینده در روزشنبه هفته آینده موکول شد. طبق اخبار دریافت شده محور اصلی صحبت های نمایندگان کارگران در جلسه آن روز شورای عالی کار جبران افزایش یک میلیون و 955 هزار تومانی هزینه سبد معیشت کارگران در سال 99 بود. اما کارفرمایان اصرار بر اجرای ماده 41 و بند اول این ماده داشتند و با بهانه تراشی اجرای تبصره 2ماده 41 قانون کار را توجه نداشتند.

 برخی نمایندگان کارگران اعلام کرده اند که در جلسه پس فردا شورای عالی کار بحث دستمزد کارگران به نتیجه می رسد, اما اظهارات وزیرکار حکایت از این دارد که دستمزد 29 اسفند ماه به نتیجه می رسد.

*احتمالاً‌دستمزد شنبه تعیین می شود

محمدرضا تاجیک، عضو کارگری شورای عالی کار در مورد آخرین جلسه شورای عالی کار برای تعیین دستمزد 1400مشمولان قانون کار اظهار داشت: ارقام و درصدهایی که نمایندگان کارفرمایی و دولت در جلسه مطرح می‌کردند مورد توافق نمایندگان کارگری قرار نگرفت البته نظر نمایندگان کارفرمایی و دولت به یکدیگر نزدیک بود و همخوانی بیشتری داشت، اما نمایندگان کارگری با این اعداد موافق نبودند.

عضو کارگری شورای عالی کار افزود: نمایندگان کارگری تاکید دارند که عدد دستمزد باید مطابق با قانون به ویژه تبصره 2ماده 41قانون کار باشد یعنی حداقل دستمزد باید با توجه به هزینه زندگی و هزینه سبد معیشت تعیین شود تا قدرت خرید جامعه کارگری افزایش یابد.

وی تصریح کرد: هدف ما قانونی شدن دستمزد کارگران و پوشش دادن فاصله‌ای است که هم اکنون بین دخل و حداقل خرج خانوار کارگری وجود دارد.البته با توجه به مباحث مطرح شده، به احتمال زیاد در جلسه روز شنبه به توافق برسیم.

افزایش حقوق کارگران در سال جدید تصویب شد .

اعضای شورای عالی کار همچنین با افزایش مبلغ کمک هزینه مسکن و بن خواربار موافقت کردند و بر این اساس بن خواربار کارگران را ۴۵۰ هزار تومان و حق مسکن کارگران را ۶۰۰ هزار تومان به تصویب رساندند. افزایش سایر سطوح مزدی نیز ۲۶ درصد تصویب شد. مجموع دریافتی حداقل بگیران به ۴ میلیون و ۱۹۰هزار و ۷۰۷ تومان رسید. سایر سطوح مزدی ۲۶ درصد افزایش به رقم ثابت روزانه ۸۲ هزار و ۷۸۵ ریال رسید.

همایش با شکوه فراتر از من

جمعه 8 اسفند 1399 تالار بزرگ وزارت کشور

بعد از یکسال دوری از هرگونه همایش کنسرت و سمینار اینبار برای اولین بار در سال 1399 همایش با شکوهی در قالب روشهای کسب درآمد و پولسازی با سخنرانی نخبه پولسازی کشور دکتر محمد بصیری در تاریخ 8 اسفند ماه در تالار بزرگ وزارت کشور برگزار می شود . شروع بلیط فروشی و اطلاعات مربوط به نحوه شرکت در همایش در پیج اینستاگرام 

@mohammadbasiri1

نحوه وصول و برگشت زدن چک در قانون جدید صدور چک

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، در قانون جدید چک، مالک نهایی چک در صورت کسری حساب صادرکننده می‌تواند مبلغ موجود در آن حساب را طلب کند و هم‌چنین خواهان پرداخت مبلغ کسری چک از محل مبالغ موجود در ساير حساب‌های انفرادی ريالی صاحب حساب در همان بانک شود. همچنین در صورت کافی نبودن موجودی حساب‌جاری و عدم امکان تامین وجه چک از محل سایر حساب‌های صادرکننده آن در همان بانک و سایر دلایل که منجر به ثبت برگشت چک شود، تمام حساب‌هاي صادرکننده چک در تمام بانک‌ها و موسسات اعتباری به میزان مبلغ کسری چک پس از گذشت 24 ساعت از ثبت غيرقابل پرداخت بودن (ثبت برگشت چک) به ترتيب اعلامی از سوی بانک مرکزی مسدود خواهد شد. دارنده چک برگشتی می‌تواند با در دست داشتن گواهی عدم پرداخت به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی قوه قضاییه مراجعه و صدور اجراییه از دادگاه صالح را درخواست کند. برای آشنایی بیشتر با نحوه وصول و برگشت زدن چک مبتنی بر قانون جدید صدور چک ویدئوی زیر را ببینید:

نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی

5الی8 اسفند ماه 1399 محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران

اهداف نمایشگاه 

 • معرفی توانمندی ها و ظرفیت های بالقوه هنر- صنعت دستی در توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ج.ا.ایران
 • فراهم نمودن زمینه آشنایی عموم جامعه با انواع محصولات صنایع دستی استان های مختلف
 • تبادل اطلاعات فنى و بازرگانى به منظور توسعه مبادلات اقتصادى و مقايسه مصنوعات با فرآورده‌هاى مشابه به منظور ارتقاء کيفى و ایجاد رقابت سالم
 • جلب سرمايه‌گذارى از طريق مشارکت فعال بخش ‌هاى اقتصادى در نمايشگاه‌ ها 
 • ايجاد زمينه مساعد براى نمايش کالاهاى صادراتى در جهت رشد و توسعه صادرات اين‌گونه کالاها
 • برقراری ارتباط فیمابین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان محصولات صنایع دستی

افتتاح حساب در این بانک ها کاملا غیر حضوری هست

بانکداری الکترونیکی در سال‌های اخیر در کشور پیشرفت داشته است و در حال حاضر بسیاری از خدمات بانکی به‌صورت غیرحضوری انجام می‌شود. شیوع ویروس کرونا باعث شد این روند سریع‌تر پیش برود و بسیاری از فعالیت‌ها همچون احراز هویت و افتتاح حساب به‌صورت غیرحضوری انجام شود و اکنون با اعلام محدودیت‌های شدیدتر برای جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر ویروس این سرویس‌ها اهمیت بسیار جدی‌تری پیدا کرده است که در این مطلب قصد داریم تا نحوه افتتاح حساب آنلاین در سه بانک آینده، قرض‌الحسنه مهر ایران و رسالت را بررسی کنیم.

تغییرات جدید در قانون چک اجرایی خواهد شد

با ابلاغ تغییرات جدید در چک از سوی بانک مرکزی ج... قانون جدید چک به صورت مرحله ای و تدریجی اجرا خواهد شد.

الا با اجرای این قانون دسته چکها با ظاهر و مندرجات جدید صادر و اعتبار چک حداکثر سه سال از تاریخ دریافت دسته چک خواهد بود. بر این اساس با اجرای قانون جدید چک امکان ثبت اطلاعات مربوط به صدور و پشت نویسی چک در سامانه صیاد فراهم شده و انتقال چک مستلزم ثبت مراتب در سامانه صیاد خواهد بود. همچنین پذیرش و کارسازی چک های جدید در وجه حامل ممنوع اما در مورد برگه چک های قدیمی، با توجه به اینکه چکهای قدیمی به شکل سابق کارسازی می شوند بالامانع است. با اجرای «قانون اصلاح قانون صدور چکه شاهد تغييرات عمده ای در زمینه چک خواهیم بود که از مهم ترین این تغییرات فراهم آمدن امکان استعلام آنی وضعیت اعتباری صادر کننده، پیش از دریافت چک از طریق پیامک با مراجعه به سایت بانک مرکزی است و افراد در بلندمدت دارای سقف اعتباری برای صدور چک خواهند شد. همچنین متعاقب ثبت غیرقابل پرداخت بودن یا کسری مبلغ چک در سامانه یکپارچه بانک مرکزی و اطلاع رسانی برخط، مراتب به تمام بانکها و مؤسسات اعتباری اطلاع رسانی شده و اقدامات زیر در مورد صاحب حساب اجرا خواهد شد : عدم افتتاح هرگونه حساب و صدور کارت بانکی جدید : مسدود کردن وجوه كليه حساب ها و کارت های بانکی و هر مبلغ متعلق به صادرکننده که تحت هر عنوان نزد بانک یا موسسه اعتباری دارد به میزان کسری مبلغ چک به ترتیب اعلامی از سوی بانک مرکزی : عدم پرداخت هرگونه تسهیلات بانکی یا صدور ضمانت نامه های ارزی یا ریالی : عدم گشایش اعتبار اسنادی ارزی یا ریالی و جلوگیری از افتتاح حساب و انسداد تمام حساب های صادر کننده چک در تمام بانک ها و موسسات اعتباری پس از گذشت 24 ساعت از ثبت غير قابل پرداخت بودن.​

فرآیند انتقال چک در سامانه صیاد

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، در حال حاضر امکان دسترسی به سامانه صیاد برای ثبت، تایید و انتقال چک از طریق برنامک‌های موبایلی حوزه پرداخت که فهرست آن‌ها در تارنمای شرکت شبکه الکترونیک پرداخت کارت (شاپرک) منتشر می‌شود عملیاتی شده است و هموطنان عزیز می‌توانند برای آشنایی با نحوه انجام کار به این برنامک‌ها مراجعه کنند و به صورت اختیاری، چک‌های خود را ثبت، تایید و منتقل کنند. انجام این عمل اختیاری ضروری است زیرا از اوایل سال آینده، چک های جدید بدون ثبت در سامانه صیاد کارسازی نمی شوند و همه صادرکنندگان و دریافت کنندگان چک باید با عملیات ثبت و تایید و انتقال در سامانه صیاد آشنا باشند. در ویدئوی زیر می‌توانید با فرآیند انتقال چک در سامانه صیاد آشنا شوید:

بیست و هفتمین نمایشگاه چاپ و بسته بندی

نمایشگاه بین المللی چاپ ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته بعنوان بزرگترین رخداد تجاری صنعت چاپ ایران سالانه با حضور جمع کثیری از شرکت های توانمند داخلی و خارجی در زمینه صنعت چاپ، بسته بندی ،ماشین آلات و….برپا میگردد.

فرصت مغتنمی است تا شرکت های فعال در این حوزه دستاوردها،محصولات خود را معرض بازدید دست اندرکاران و متخصصان این صنعت قرار دهند و باتوجه به روند کنونی بازار ، فعالیت ها و نوآوری های خود را رائه دهند.

به همین سبب به اطلاع کلیه فعالان این صنعت می رساند بیست و هفتمین نمایشگاه چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته در تاریخ 13 لغایت ۱6 دی ماه ۱۳۹9 در محل دائمی نمایشگاه بین اللملی تهران برگزار خواهد شد.

چهاردهمین نمایشگاه بین المللی کالا، خدمات و تجهیزات فروشگاهی و فروشگاههای زنجیره ای

صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته به عنوان یک شاخص مهم وحائز اهمیت می تواند معرف وضعیت کمی و کیفی اقتصاد،صنعت،تولید،تجارت،خدمات و مدیریت کشور باشد.

زمینه‌های مشارکت
• فروشگاه‌ها و رستوران‌های زنجیره‌ای دولتی، تعاونی و خصوصی
• صنعت پخش در کلیه رشته‌ها
• تولیدات کالا و محصولات غذایی، شوینده، بهداشتی، آرایشی، پوشاک، کیف و کفش، لوازم خانگی، اسباب‌بازی، مبلمان، خودرو، صوتی و تصویری، لوازم ورزشی، صنایع دستی، نان و شیرینی، فرش و نساجی (با امکان گستره توزیع)
• ارائه خدمات فروشگاهی (بانک، بیمه، مخابرات، امور نظافتی و نگهداری، کادر اجرائی و محیط زیست)
• تجهیزات و لوازم فروشگاهی (قفسه‌های فروشگاهی، سبدهای حمل کالا، یخچال‌های ویترینی و سردخانه، نرم‌افزار فروشگاهی، صندوق و ریل کنار صندوق، بارکدزن، بارکدگیر، دستگاه پول شمار، سازندگان آسانسور و پله‌برقی، سازندگان مانکن، دستگاه‌های مخصوص ورودی پارکینگ، کارت‌زن مخصوص زمان توقف، تابلوهای تبلیغاتی بیرون و داخل سالن، سازندگان درب‌های الکترونیکی، دستگاه‌های ایمنی و حفاظتی، سیستم‌های صوتی/تصویری، پروژکتور، سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی و دستگاه‌های بسته‌بندی کوچک)
• نمایندگی‌های خارجی
• ساخت و ساز، معماری و خدمات داخل فروشگاهی (طراحی، مشاوره، مدیریت، اجرا و نظارت بر احداث و ایجاد فروشگاه)
• فروشگاه‌های مجازی (دارای مجوز قانونی)
• مجتمع‌های بزرگ فروشگاهی

نشان عالی شهید موسوی

جایزه عالی جوان نوآور ماندگار، یادواره شهید مصطفی موسوی دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی با هدف فهم عمیق اندیشه‌های مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب و بازاندیشی مفهوم شهادت ازطریق نوآوری در دانش و پژوهش در راستای توسعه پایدار کشور به دانشجویان و افراد فعال در این حوزه اعطا می شود.

اهداف نمایشگاه
 • معرفی توانمندی ها و ظرفیت های بالقوه هنر- صنعت دستی در توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ج.ا.ایران
 • فراهم نمودن زمینه آشنایی عموم جامعه با انواع محصولات صنایع دستی استان های مختلف
 • تبادل اطلاعات فنى و بازرگانى به منظور توسعه مبادلات اقتصادى و مقايسه مصنوعات با فرآورده‌هاى مشابه به منظور ارتقاء کيفى و ایجاد رقابت سالم
 • جلب سرمايه‌گذارى از طريق مشارکت فعال بخش ‌هاى اقتصادى در نمايشگاه‌ ها 
 • ايجاد زمينه مساعد براى نمايش کالاهاى صادراتى در جهت رشد و توسعه صادرات اين‌گونه کالاها
 • برقراری ارتباط فیمابین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان محصولات صنایع دستی

سومین نمایشگاه بین المللی کار ایران

شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی با در نظر گرفتن شرایط عمومی کشور در مواجهه با بیماری کرونا تغییراتی را در زمانبندی برگزاری نمایشگاه‌ها اعمال نموده که متعاقب آن تاریخ برگزاری سومین نمایشگاه بین‌المللی کار ایران (ایران جابکس) نیز تغییر کرده است. اطلاع ‌رسانی در رابطه با زمان دقیق برگزاری نمایشگاه ایران جابکس متعاقبا از طریق وبسایت رسمی و شبکه‌های اجتماعی مرکز کار ایران انجام خواهد شد. شایان ذکر است نمایشگاه مجازی ایران جابکس برقرار خواهد بود و تغییر تاریخ تنها مربوط به برگزاری نمایشگاه فیزیکی ایران جابکس است.

پس از برگزاری موفق دو دوره نمابشگاه بین المللی کار ایران جابکس، فعالیت رسمی سومین نمایشگاه بین المللی کار ایران (Iran Jobex) از اول دیماه رسماً آغاز گردید.

در این دوره بنا داریم به منظور حمایت از سازمان هاو شرکت های نیرو پذیر، فضای نمایشگاهی (غرفه) را به صورت رایگان در اختیار شرکت کنندگانی قرار دهیم که اقدام به ارائه فرصت های شغلی و جذب نیرو در نمایشگاه بین المللی کار ایران می نمایند.

لذا به منظور بهره مندی از فرصت حضور به صورت رایگان در سومین نمایشگاه بین المللی کار ایران جابکس، نسبت به تکمیل فرم رزرو غرفه اقدام نمایید.

“تاریخ برگزاری این نمایشگاه که بزرگترین رویداد کاریابی و منابع انسانی در کشور است از 1 تا 4 اردیبهشت ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران با حضور سازمان ها و شرکت های داخلی و خارجی برگزار خواهد شد”

لازم به ذکر است که با توجه به همزمانی سه نمایشکاه بین المللی کار ایران، بورس، بانک و بیمه و آرایشی بهداشتی و محدودیت در فضای سالن ها، اولویت ارائه غرفه به صورت رایگان با شرکت کنندگانی است که زودتر اقدام به تکمیل فرم رزرو غرفه و ارسال آن نمایند.

همچنن از تاریخ اول اسفند ماه 1398 در صورت وجود فضای خالی، رزرو غرفه ها فقط با پرداخت مبلغ مصوب شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران خواهد بود. به عبارت دیگر فقط تا پایان بهمن ماه امکان ثبت نام و استفاده از فرصت حضور رایگان در سومین نمایشگاه بین المللی کار ایران وجود دارد و بعد از این تاریخ، براساس روال قبلی هزینه اختصاص غرفه براساس تعرفه های مصوب از شرکت کنندگان دریافت خواهد شد. ضمناً دبیرخانه نمایشگاه به محض تکمیل ظرفیت پیش بینی شده از ثبت نام شرکت کنندگان جدید معذور است.

امید است با تقویت نقاط قوت برگزاری دوره های پیشین  و کاهش نقاط ضعف، در سومین دوره شاهد حضور موفق شرکت های موفق و برندهای برتر داخلی و خارجی باشیم.